جشنواره نوروز پربار دوره ها 1402 کد تخفیف : n1402
دوره ها

اتصال بیگ بلو باتن به وردپرس

اتصال بیگ بلوباتن به وردپرس

 

اتصال بیگ بلو باتن به وردپرس برای کسانی که در سایت خود اقدام به برگزاری آموزش‌های آنلاین و وبینار می‌کنند بسیار مهم است. این کار تا حد زیادی مدیران وبسایت‌ها را از استفاده از نرم افزار به صورت مجزا بی‌نیاز می‌کند. همچنین در زمان هم بسیار صرفه جویی می‌شود و دانشجویان سریعتر می‌توانند به کلاس درس یا وبینار متصل شوند.

 بیگ بلوباتن چیست

برای اتصال بیگ بلو باتن به وردپرس می‌توان از دو افزونه استفاده کرد. bigbluebutton و BBB administration panel افزونه‌هایی هستند که برای این کار استفاده می‌شوند. این دو افزونه در بخش افزونه‌های وردپرس قرار دارند.

به دست آوردن اطلاعات مربوط به bigbluebutton URL و bigbluebutton shared

برای بدست آوردن این اطلاعات باید دستور bbb-conf –secret در سرور اجرا کرد. سپس اطلاعات نمایش داده شده را در قسمتی که در تصویر زیر می‌بینید وارد و ذخیره می‌کنید.

فیلدهای لازم

فیلدها را به این ترتیب تکمیل کنید.

Meeting Room Name : نام وبینار
Attendee Password : کلمه عبور برای حضور کاربران
Moderator Password : کلمه عبور مدیر و مدرس
Wait for moderator to start meeting : اگر تیک این گزینه را بزنید در بیگ بلو باتن تا قبل از ورود استاد به کلاس، شرکت کنندگان نمیتوانند وارد کلاس یا وبینار شوند.
Recorded meeting : اگر تیک این گزینه را بزنید امکان ضبط ملاس فراعم میشود.

welcome message : این قسمت می‌تونید یه پیام خوش آمد گویی بنویسید. اگر خالی بزارید پیام پیش فرض خود بیگ بلوباتن نشون داده میشه.

روی دکمه create بزنید تا کلاس شما ساخته شود. برای نمایش در سایت هم تنها کافیست تا کد مورد نظر را در صفحه سایت خود وارد کنید.

در صورتی که در وارد کردن کاراکترهای فارسی با مشکل مواجه هستید، نیاز است تغییراتی در تیبل دیتابیس شما برای یونیکد شدن انجام شود.

خب اکنون بیگ بلو باتن شما به سایت وردپرس شما وصل شده و شما می‌توانید در سایت خود کلاس یا جلسه آنلاین برگزار کنید.

در آخر لازم به یادآوری است که نرم افزار بیگ بلو باتن در کنار ادوبی کانکت جز بهترین نرم افزارهای برگزاری کلاس آنلاین در دنیاست که امکانات فوق العاده‌ای در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌دهد.

در این مطلب در شما نحوه اتصال بیگ بلو باتن به وردپرس را یاد گرفتید. این مورد یکی از ویژگی‌های قدرتمند این نرم افزار است که در کمتر نرم افزار مشابهی می‌توان دید.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*