دوره ها

آموزش نرم افزار ادوب کانکت: تنظیمات صدا و رفع مشکلات میکروفون

تنظیمات صدا و رفع مشکلات میکروفون

 

یکی از قابلیت های مهمی که نرم افزار ادوب کانکت در اختیار شما قرار داده است، استفاده از میکروفون است. اگر شما مدرس یک دوره آموزشی باشید، قطعا نیاز به استفاده از این ابزار خواهید داشت، اما در صورتی که به عنوان یکی از شرکت کنندگان در کلاس حضور داشته باشید، با استفاده از این نرم افزار به راحتی می توانید سوالات خود را مطرح کرده و ارتباط موثرتری برقرار کنید.

اما در بسیاری از موارد مشاهده می شود که به دلیل وجود مشکلاتی نظیر تفاوت در نوع میکروفون یا تنظیمات پیش فرض متفاوت در سیستم ها مشکلاتی در برقراری ارتباط مشاهده می شود. مشکلاتی نظیر قطع و وصل شدن، تغییر صدا در میکروفون، اکو داشتن یا ضعیف بودن صدا از مشکلات متداولی هستند که در هنگام برقراری ارتباط مشاهده می شوند. با مطالعه این آموزش، شما می توانید به راحتی تنظیمات صدا را در ادوب کانکت انجام دهید و بسیاری از مشکلات گفته شده را مرتفع سازید. از این مشکلات را رفع کنید. با ما همراه باشید.

 

تنظیمات میکروفون و اسپیکر در ویندوز

 

پیشتر در مقاله آموزش استفاده از میکروفون در نرم افزار ادوب کانکت نحوه اتصال میکروفون در محیط آموزشی این نرم افزار را به شما آموزش دادیم. اما پیش از اتصال میکروفون در محیط نرم افزار، شما باید تنظیمات میکروفون و اسپیکر را در سیستم ویندوز خود چک کنید تا از درستی عملکرد آن مطمئن شوید.

برای این کار لازم است تا وارد قسمت Control Panel نرم افزار شوید و از آن جا برنامه Sound را باز کنید. سپس از قسمت Recordings بر روی گزینه Enable کلیک کنید تا میکروفون شما فعال شود. هم چنین در صورتی که میکروفون های فعال دیگری دارید، با کلیک بر روی گزینه Disable آن ها را غیر فعال کنید و تنها میکروفون اصلی خود را متصل نگه دارید.

فعال سازی میکروفون در ادوب کانکت

 

برای تنظیم میزان بلندی صدا وارد قسمت Properties شوید و از قسمت Levels بلندی میکروفون خود را تنظیم کنید.

 

تنظیمات صدا در ادوب کانکت Adobe Connect

 

روشن کردن میکروفون در Adobe Connect

 

پس از فعال سازی میکروفون در ویندوز، در محیط نرم افزار بر روی دکمه آن کلیک کنید تا روشن شود. در صورتی که میکروفون شما وصل باشد، این گزینه به رنگ سبز درمی‌آید. با کلیک بر روی فلش رو به پایین کنار میکروفون، گزینه هایی برای شما نمایان می شوند که با استفاده از آن ها می توانید تنظیمات صدا را در ادوب کانکت انجام دهید.

با کلیک بر روی گزینه Adjust Microphone Volume صفحه ای برای شما ظاهر می شود که می توانید میزان بلندی صدای میکروفون خود را تنظیم کنید. شما می توانید صحبت کنید و در صورتی که صدای شما بیش از حد بلند یا ضعیف است، بلندی صدا را به سمت Low یا High ببرید.

آموزش روشن کردن میکروفون در ادوبی کانکت

 

تنظیم صدای میکروفون در Adobe Connect

 

حل مشکل اکو شدن و تغییرات صدا در آدوب کانکت

 

گاهی مواقع ملاحظه می کنید که هنگام صحبت با میکروفون، صدای شما حالت اکو پیدا می کند یا به طور کلی حالت آن عوض می شود. با اجرای مراحل زیر می توانید این مشکل را برطرف کنید:

از سربرگ Meeting، گزینه Audio Setup Wizard را انتخاب کنید تا صفحه تنظیمات صدای میکروفون و بلندگو برای شما باز شود.

 

رفع مشکل اکو شدن صدا در آدوب کانکت

 

بر روی دکمه Next کلیک کنید تا تنظیمات میکروفون خود را آغاز کنید.

 

تنظیمات صدا در ادوب کانکت (Adobe Connect)

 

در این قسمت بلندگوی خود را که برای شنیدن صدا از آن استفاده می کنید، انتخاب می کنید. در صورتی که از چند بلندگو استفاده می کنید، بلندگویی را که قصد دارید صدا از آن پخش شود، انتخاب می کنید. پس از انجام این کار، بر روی دکمه Next کلیک می کنید تا به صفحه بعدی هدایت شوید.

 

تنظیمات پخش صدا از بلندگو در آدوبی کانکت

 

تنظیمات صدا و میکروفون در ادوب کانکت

 

پس از اجرای تنظیمات بلندگو، نوبت به تنظیمات میکروفون در ادوب کانکت می رسد. پس از انجام مراحل قبل، صفحه جدیدی برای شما باز می شود که شما درخواست می کند میکروفون مورد نظر خود را انتخاب کنید و سایر میکروفون هایی را که نیاز ندارید، غیر فعال کنید. جهت غیر فعال کردن میکروفون، می توانید آموزش استفاده از میکروفون در ادوب کانکت را مطالعه کنید.

 

انتخاب میکروفون در تنظیمات آدوب کانکت

 

در این صفحه، با کلیک بر روی گزینه Record می توانید صدای خود را ضبط کنید. پس از ضبط صدا، با کلیک بر روی گزینه Play Recording می توانید صدای ضبط شده خود را بشنوید و کیفیت آن را بسنجید.

 

ضبط صدا با استفاده از نرم افزار Adobe Connect

 

بر روی دکمه Next کلیک کنید تا به صفحه تست صدا در حالت سکوت هدایت شوید. در این صفحه شما با کلیک بر روی گزینه Test Silence مشخص می کنید که میکروفون شما در حالت سکوت تست شود تا صدای اضافه ای هنگام کار با آن دریافت نشود. بنابراین لازم است تا این کار را در محیط بدون سر و صدا و ساکت انجام دهید.

 

تست میکروفون در حالت سکوت

 

پس از انجام مراحل فوق، بر روی دکمه Next کلیک کنید تا به صفحه نهایی هدایت شوید. در این صفحه با دریافت پیغام Success، تنظیمات صدا به درستی انجام شده و شما می توانید از صحت عملکرد میکروفون خود در نرم افزار ادوب کانکت مطمئن شوید. همچنین می توانید گزارشی از عملکرد اسپیکر و میکروفون مانند حجم و فرکانس صدا و میزان بلندی صدای محیط را ملاحظه نمایید.

 

تست کارکرد صحیح میکروفون

 

امیدواریم این قسمت از آموزش نرم افزار ادوب کانکت برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت بروز مشکل هنگام کار با این نرم افزار، پرسش های خود را مطرح کنید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*