دوره ها

آموزش نرم افزار ادوب کانکت: چگونه یک کلاس آنلاین ایجاد کنیم؟

چگونه یک کلاس آنلاین ایجاد کنیم

 

جهت ساخت کلاس در ادوب کانکت ، نخست شما باید دسترسی به پنل ادمین (Administrator) را در سیستم داشته باشید. جهت دسترسی به این پنل، می توانید با سفارش پلن اختصاصی، به این پنل دسترسی پیدا کنید.

پس از دسترسی به این قسمت، برای شروع نخست به سربرگ Meetings رفته و وارد بخش shared meetings می شوید.

پس از ورود به این بخش، جهت دسته بندی دوره های خود بر روی گزینه New folder کلیک کنید. به طور مثال می توانید برای دوره های مربوط به سال ۱۳۹۹، ۱۳۹۸ و … هر کدام یک فولدر ایجاد کنید.

دقت داشته باشید که درون هر کدام از این فولدرها می توانید مجددا یک فولدر جدید ایجاد کنید. برای مثال فولدر آموزش فتوشاپ، اکسل و … درون فولدر سال ۱۳۹۹ قرار گیرد.

پس از آن که دسته بندی صحیحی برای نام دوره های خود ایجاد کردید، بر روی گزینه New meeting که بر کنار گزینه New folder قرار گرفته کلیک نمایید تا بتوانید یک کلاس جدیدی ایجاد کنید.

 

ایجاد کلاس آنلاین در ادوبی کانکت

 

پس از کلیک بر روی گزینه New meeting صفحه جدیدی برای شما باز می شود که می توانید اطلاعات کلاس خود را در آن تعریف کنید.

در قسمت بالای صفحه گزینه “نام” قرار گرفته که مربوط به نام دوره شما است و آن را وارد می کنید. این نام هم می تواند به صورت فارسی و هم به صورت انگلیسی نوشته شود.
قسمت پایین گزینه ای به نام Custom URL است که شما می توانید یک URL اختصاصی برای آن تعریف کنید. این نام می تواند به صورت فارسی، انگلیسی، عدد، ترکیبی و … باشد. گرچه در صورتی که تمایلی به این کار نداشته باشید هم مشکلی نیست. چرا که سیستم به صورت خودکار یک URL به شما اختصاص خواهد داد.

در قسمت پایین این بخش، گزینه ای به نام Summery مشاهده می کنید. این قسمت برای هنگامی است که کاربران زمان login شدن به صفحه، اطلاعات مربوط به آن کلاس را مشاهده نمایند. برای مثال، روز و ساعت های کلاس در هفته، نام مدرس و …

در گزینه های بعد از شما خواسته شده تا زمان شروع و مدت زمان کلاس خود را مشخص کنید. در صورتی که شما با دسترسی admin وارد کلاس می شوید، هیچ محدودیتی وجود ندارد. بنابراین از این قسمت ها صرف نظر کنید.

هم چنین در قسمت language نام زبان را به صورت پیش فرض در حالت انگلیسی قرار دهید.

 

ساخت وبینار آنلاین در Adobe connect

 

در قسمت Access از شما خواسته می شود تا سطح دسترسی را برای کاربران خود مشخص کنید. این قسمت از ۴ بخش تعریف شده که هر کدام معنای خاص خود را دارند:

 

دسترسی ورود در نرم افزار ادوب کانکت

 

در قسمت Users must enter room passcode از شما خواسته می شود تا یک پسورد برای دوره خود تعریف کنید. این قسمت اختیاری است. بدین معنا که اگر برای این قسمت رمزی قرار دهید، کاربران پس از ورود با نام کاربری و رمز عبور خود، مجددا باید رمز قرار داده شده را وارد نمایند تا مجوز ورود به دوره را پیدا کنند.

در زیر این قسمت، گزینه HTML client قرار داده شده است. اگر تیک این گزینه را قرار دهید، کاربران می توانند از طریق سایت مستقیما به دوره ورود پیدا کنند. بدون این که نیاز باشد تا این نرم افزار را بر روی سیستم و یا گوشی همراه خود نصب نمایند.

 

رمزگذاری برای ورود به وبینار در ادوب کانکت

 

پس از این قسمت، در پایین صفحه گزینه Next را می زنید تا به صفحه بعدی هدایت شوید.

 

ساخت میتینگ (Meeting) در ادوب کانکت

 

در این صفحه شما می توانید افرادی را قصد دارید در کلاس حضور پیدا کنند، اضافه کنید. شما می توانید با جست و جوی نام کاربر یا نام کاربری آن در قسمت search، آن را به فهرست افراد کلاس خود اضافه کنید. با جست و جوی مخاطب در این قسمت، با کلیک بر روی گزینه Add کاربر به لیست افراد مورد نظر شما اضافه می شود.

 

تعیین سطح دسترسی برای کاربران آدوبی کانکت

 

در بالای این قسمت، گزینه ای وجود دارد که سطح دسترسی کاربر را نشان می دهد.

در قسمت پایانی، با کلیک بر روی گزینه Send Invitations شما می توانید مشخص کنید که دعوت نامه ای برای کاربران خود ارسال کنید. در قسمت اول گزینه Send E-Mail Invitations وجود دارد که می توانید از طریق ایمیل برای کاربرانتان دعوت نامه ارسال کنید.

در قسمت To می توانید مشخص کنید که این ایمیل برای چه اشخاص و یا گروهی از کاربران ارسال شود.

در قسمت subject می توانید عنوان دعوت نامه را مشخص کنید.

در قسمت Attach می توانید با کلیک بر روی گزینه Yes مشخص کنید که ایمیل شما به پیوست فایل های outlook در مایکروسافت ارسال شود.

در قسمت Massage body هم می توانید متن ایمیل خود را یادداشت نمایید. می توانید از قالب پیش فرض موجود در استفاده نموده یا متن خود را به دلخواه تغییر دهید.

در نهایت بر روی گزینه Finish کلیک کنید.

 

خب، آموزش ساخت کلاس آنلاین در نرم افزار ادوب کانکت به همین سادگی بود که ملاحظه کردید. در قسمت های بعد، با دیگر قابلیت های این نرم افزار آشنا خواهیم شد.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*