دوره ها

چطور یک کلاس آنلاین برگزار کنیم؟

چطور کلاس آنلاین برگزار کنیم

امروزه برگزاری کلاس‌ آنلاین در سراسر دنیا بسیار رواج دارد. گسترش ویروس کرونا هم باعث شده تا این موضوع بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد. تقریبا اکثر خانواده‌ها با موضوع کلاس و جلسات آنلاین برخورد دارند. ممکن است دانش آموزی در آن خانواده باشد یا کارمند یک شرکت باشد که قصد حضور در یک جلسه اداری دارد.

اما شاید شما بخواهید خودتان یک کلاس یا جلسه آنلاین برگزار کنید. اگر نمی‌دانید چطور اینکار را انجام دهید با ما همراه باشید تا به شما آموزش دهیم.
برای برگزاری کلاس یا جلسه آنلاین شما نیاز به یکسری زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری دارید. حداقل یک موبایل یا کامپیوتر، اینترنت با سرعت مناسب و یک نرم افزار یا پلتفرم برگزاری جلسات آنلاین.
خب در مورد گوشی یا کامپیوتر که توضیح خاصی لازم نیست. به هرحال این مهمترین قسمته و شما بدون اون نمی‌توانید به کلاس وصل بشید. اینترنت هم که در واقع بستر لازم برای برگزاری کلاس آنلاینه. شما به یک اینترنت با سرعت حداقل 512 کیلو بایتی نیاز دارید. اینترنت با این سرعت در حال حاضر به راحتی در دسترس است.

نصب ادوب کانکت در سیستم عامل‌های مختلف

چگونگی برگزاری کلاس آنلاین

اما مهمترین چیزی برای کلاس آنلاین داشتن یک نرم افزار یا پلتفرم برای آموزش است. یعنی زمانی که شما قصد دارید یک کلاس آنلاین برگزار کنید به یک محیط مجازی به عنوان کلاس نیاز دارید. نرم افزارهای زیادی برای این کار وجود دارد که در مقالات دیگر در مورد آنها صحبت کرده‌ایم. نرم افزارهایی مثل ادوب کانکت، بیگ بلو باتن و … از جمله نرم افزارهای محبوب و قدرتمند دراین خصوص هستند. برای استفاده از این نرم افزارها شما باید یک سرور خریداری کنید. نرم افزار را بالا بیاورید و کلاس یا جلسه خود را برگزار کنید. آموزش کار کردن با این نرم افزارها نیز داخل سایت دوره‌ها قرار داره.

مقایسه نرم افزارهای آموزش آنلاین

نرم افزار یا پلتفرم، کدام بهتر است؟

به غیر از نرم افزارهای موجود، برخی پلتفرم‌ها و سرویس‌های آنلاین نیز برای برگزاری کلاس و جلسات آنلاین وجود دارد. یعنی شما برای استفاده از این پلتفرم‌ها نیاز به نصب نرم افزار ندارید. کافیست وارد سایت آنها شوید و با انجام ثبت نام و طی مراحل لازم، کلاس خود را برگزار کنید. هر کدام از سرویس‌های گفته شده در بالا معایب و مزایای مربوط به خود را دارد. شما باید برای برگزاری کلاس آنلاین خود حتما به نیازهای خود توجه کنید. ببینید چه نوع کلاس آنلاینی می‌خواهید برگزار کنید و بر اساس نیاز خود از یکی از گزینه‌های موجود انتخاب کنید.

به عنوان مثال، اگر شما قصد دارید تا یک جلسه معمولی برگزار کنید و قصد جابه جایی و انتفال هیچ فایلی را ندارید می‌توانید از نرم افزار ساده‌ای مثل ZOOM استفاده کنید و جلسه خود را به صورت رایگان برگزار کنید.
یا اگر صرفا قصد نمایش مانیتور خود به دیگران را دارید می‌توانید از نرم افزارهای ساده‌ی دیگری استفاده کنید و هزینه‌ای هم پرداخت نکنید.

برگزاری کلاس آنلاین

اما اگر می‌خواهید در حین برگزاری کلاس یا جلسه، فایل‌هایی را انتقال بدید یا حضور و غیاب کنید و از تخته سیاه برای ارائه کلاس یا جلسه خود استفاده کنید باید از سرویس‌های پولی استفاده کنید. در انتخاب سرویس‌های پولی نیز باید مدت زمان و حجمی که مورد نیاز دارید را بررسی کنید و سپس نسبت به خرید اقدام کنید.

در حال حاضر شرکت‌ها و موسساتی هستند که کلاس آنلاین را اجاره می‌دهند. شما می‌توانید برای برگزاری کلاس آنلاین خود از خدمات این موسسات استفاده کنید.

سایت دوره‌ها ارائه دهنده خدمات کلاس آنلاین

در ضمن فراموش نکنید که مهمترین نکته برای استفاده از کلاس‌های آنلاین پشتیبانی آنهاست. اگر شما در حین برگزاری کلاس به مشکل فنی بر بخورید باید از پشتیبانی کمک بگیرید. اگر سرویسی که شما از آن استفاده می‌کنید پشتیبانی مناسبی نداشته باشد بسیار به مشکل برخورد خواهید کرد.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*