جشنواره نوروز پربار دوره ها 1402 کد تخفیف : n1402
دوره ها

چه کارهایی را نباید در کلاس مجازی انجام دهید؟

فعالیت های ممنوعه در کلاس مجازی

زمانی که شما در کلاس درس حضور دارید باید به یکسری موارد توجه کنید. مثلا شما نباید سر کلاس چیزی بخورید یا نمی‌توانید بدون اجازه از کلاس خارج شوید. خب این موارد در کلاس‌های مجازی وجود ندارد. شما می‌توانید حین کلاس مجازی چیزی بخورید یا خیلی کارهای دیگر انجام دهید که در کلاس حضوری نمی‌توانید. اما کارهایی هست که در کلاس مجاری باید به آنها توجه کنید. وگرنه نمی‌توانید کلاس خوبی را داشته باشید. در این مطلب به بعضی از کارهای ممنوعه در کلاس مجازی اشاره می‌کنیم.

آشنا نبودن به بستر کلاس

زمانی که شما در یک کلاس مجازی حضور دارید در واقع درحال استفاده از یک نرم افزار یا پلتفرم آنلاین هستید. همانطور که در کلاس حضوری شما باید به یکسری موارد مثل برنامه کلاسی آشنا باشید و وسایل لازم برای آموزش مثل دفتر، کتاب و … را همراه داشته باشید در کلاس مجازی هم باید به نرم افزاری که استفاده می‌کنید آشنا باشید. در غیر این صورت هم خودتان به مشکل می‌خورید و هم باعث معطلی دیگران در کلاس می‌شوید. نرم افزاری که از آن استفاده می‌کنید کلاس درس شماست و شما باید بتوانید به راحتی با آن کار کنید. اگر از ادوب کانکت یا هر نرم افزار دیگری استفاده می‌کنید حتما با امکانات و منوی آن آشنا شوید.

حجم اینترنت

این یک گناه نابخشودنی محسوب می‌شود که شما برای کلاس مجازی خود حجم نت خود را کنترل نکرده باشید. اینترنت ابتدایی‌ترین نیاز برای برگزاری کلاس و جلسه آنلاین است. اگر استادی در بین کلاس حجم اینترنتش تمام شود تا زمان خرید حجم جدید تعدادی از دانشجویان کلاس را نیمه کاره رها می‌کنند. اگر دانشجویان حجمشان تمام شود هم کلاس را از دست می‌دهند.

محیط شلوغ

در کلاس‌های حضوری شما در کلاس درس به همراه معلم و همکلاسی‌های خود هستید. اما در کلاس مجازی شما ممکن است هر جایی باشید. خانه، اتوبوس، پارک و یا جاهای دیگر. وجود صداهای زیاد و مزاحم باعث افت کیفیت آموزش می‌شود. اگر شما استاد و ارائه دهنده باشید این سرو صداها تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت کل کلاس می‌گذارد. پس حتما ار یک محیط آرام و ساکت برای برگزاری کلاس مجازی استفاده کنید.

 

معایب و مزایای موبایل برای کلاس آنلاین

 

زمان حضور در کلاس

فرقی ندارد که کلاس حضوری باشد یا مجازی. اگر به عنوان دانشجو دیر سر کلاس حاضر شوید بخشی از آموزش را از دست می‌دهید و اگر به عنوان استاد باشید باعث می‌شوید تا تعدادی از دانشجوبان کلاس را ترک کنند.

تاخیر در کلاس مجازی

 

زمان برگزاری کلاس

باید توجه داشته باشید که کلاس‌های مجازی به خاطر ماهیت آنها ممکن است کمی خسته کننده باشد. بنابراین نباید زمان کلاس‌های مجازی طولانی باشد. این موضوع بر روی کیفیت آموزش بسیار تاثیر گذار است.

کارهای بیهوده

مسخره کردن، اسکرین شات گرفتن، انجام چالش‌های مجازی و کارهایی از این قبیل نباید در کلاس‌های مجازی اتفاق بیوفتد. کمترین ضرر این موضوع از بین رفتن حجم اینترنت و پر شدن حافظه گوشی یا کامپیوتر دانشجویان است.

 

بدون شک لیست کارهای ممنوعه در کلاس مجازی بسیار بیشتر از موارد گفته شده است. با توجه به نوع و موضوع کلاس یا جلسه برگزار شده می‌توان موارد بیشتری را اضافه کرد.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*