“دوره ها” چیست و چه اهدافی را دنبال می کند؟
“دوره ها” پلتفرم جامع آموزشی برای فارسی زبانان؛ تیم دوره‌ها فعالیت رسمی خود را از اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ به صاحب امتیازی “حسین یعقوبی” با هدف اطلاع رسانی جامع رویدادهای آموزشی آغاز نموده است.

منظور از دوره و ایونت مواردی شامل دوره آموزشی، سمینار، همایش، ورکشاپ، وبینار و سایر موارد مشابه است که می تواند به صورت حضوری یا آنلاین یا ترکیبی از این دو باشد. در ضمن ارائه دهنده می تواند حقیقی یا حقوقی باشد یعنی به عنوان مثال یک مدرس و یا یک موسسه آموزشی باشد. بنابراین از این پس هر جا واژه ی دوره و ایونت به کار رفته است، تمام موارد بالا را شامل می شود. واژه ی ارائه دهنده برای اشاره به برگزار کننده دوره به کار می رود که می تواند یک مدرس (شخص حقیقی) و یا یک شرکت (شخص حقوقی) باشد. منظور از شرکت کننده نیز هر فرد متقاضی شرکت در یک دوره است.

مزیت های کلیدی “دوره ها”

فراهم آوردن تنوع بالای دوره های آموزشی که امکان و توان مقایسه کیفی و قیمتی دوره ها  و ایونت های  مختلف را برای شرکت کنندگان به ارمغان آورده است.

یکی از اهداف “دوره ها” آن است که فرد علاقه مند به شرکت در یک دوره بتواند با جستجو در بین ارائه دهندگان، مدرسان، سرفصلها، قیمتها (هزینه ها) و زمانهای مختلف یک دوره و  ایونت، بهترین گزینه ی موجود را انتخاب نموده و به راحتی ثبت نام کند. به بیان دیگر لیست بزرگ و متنوع رشته ها و آموزشهای موجود در “دوره ها” بستری را فراهم کرده است تا هر متقاضی، به راحتی دوره و ایونتی را که به آن نیاز دارد شناسایی کرده و بتواند با انجام مقایسه بین ده ها و صدها ارائه دهنده، مورد مطلوب را بیابد.

دوره ها با فراهم سازی بستر و امکانات لازم برای افرادی که می توانند دانش و مهارت خود را آموزش دهند و یک مدرس باشند، تعریف دوره و ایونت و برگزاری آن را به امری ساده و در دسترس تبدیل کرده است

هدف دیگر “دوره ها” آن است تا ضمن ایجاد فضایی رقابتی و شفاف برای شرکتها، موسسات، سازمانها و انجمنها برای معرفی دوره ها و ایونتهای خودشان و جلب متقاضیان، این فرصت بی نظیر را نیز در اختیار مدرسان قرار دهد تا به صورت مستقل، دوره و ایونت خود را معرفی کرده و برگزار کنند و حتی دغدغه ی امکانات آموزشی را نداشته باشند زیرا در صورت نداشتن این امکانات مانند  فضای آموزشی، تجهیزات آموزشی و… می تواند با پرداخت هزینه ای منطقی و معقول، از امکانات آموزش حضوری و آنلاین پلتفرم “دوره ها”  استفاده کرده و دوره ی خود را ارائه نمایند و حتی تبلیغ دوره و ایونت و تکثیر جزوه را به “دوره ها” بسپارند. کارشناسان مجرب “دوره ها” می توانند به رایگان در مورد نحوه ی قیمت گذاری دوره و ایونت مشاوره بدهند.

کمک به بهبود کیفیت آموزش از طریق ابزارهای ارزیابی توسط شرکت کنندگان در  دوره و ایونت ( مانند نظر سنجی و کامنت گذاری) به منظور  محبوب شدن دوره های با کیفیت بالا و قیمت مناسب

  در یک کلام، “دوره ها” به دنبال ایجاد مدل تازه ای در معرفی و دسترسی به آموزشهای حضوری و آنلاین است تا از این طریق ضمن نزدیک تر شدن به برقراری عدالت آموزشی، بتواند بستر مناسبی برای پاسخگویی به نیازهای آموزشی فراهم نماید.

 

اتاق فرار