آنچه یک شرکت کننده در استفاده از “دوره ها” باید بداند.

قبل از هرگونه فعالیت در سایت خصوصآً ثبت نام در دوره  یا ایونتی لطفا صفحه “قوانین” را مطالعه نمایید.

با توجه به اهمیت  کامنت گذاری ارزش گذاری بر دوره ها و ایونتها،لطفا حتما نظر خود را با درج کامنت در دوره ها و ایونت هایی  که شرکت داشته اید اعلام نمایید. قبل از درج کامنت بهتر است توضیحات را مطالعه نمایید:

چرا کامنت گذاری مهم است؟

کامنتها برای مخاطبین دیگر نشان داده می شود که یکی از راه های انتقال تجربه و نظر در مورد دوره و ایونت مربوطه است.نظرات شرکت کنندگان در یک دوره و نیز کسانی که تجربه ی قبلی با آن ارائه دهنده دارند می تواند برای علاقه مندان به شرکت در یک دوره یا ایونت بسیار مهم و تعیین کننده باشد. توجه به این نکته لازم است که کامنت باید در نهایت صداقت و نیز سرلوحه قرار دادن اخلاق نگاشته شود و اگر با بی‌دقتی و بی‌حوصلگی یا به صورت شتابزده و بدون رسیدن به قطعیت اظهار نظر کنیم، احتمالاً نه تنهاکارکرد مفیدی نخواهد داشت بلکه حتی می‌تواند تنش آفرین هم باشد.

کامنت گذاشتن برای دوره یا ایونت مورد رضایت، نوعی قدردانی و حمایت از ارائه دهندگان متعهد است. نوشتن نقاط ضعف و انتقادهای احتمالی، به بهبود و اصلاح روند موجود کمک کرده و در مجموع سهیم شدن در توسعه ی کیفیت دوره ها و ایونتهاست.
 
یک کامنت خوب چه ویژگی هایی دارد؟
سعی کنیم سلیس و روان بنویسیم و از شکسته نویسی اجتناب کنیم.

پیش از ارسال نظر، آن را یکبار بخوانیم و ایراد های نگارشی و املایی آن را برطرف کنیم.

فقط به «خوب بود» و «بد بود» اکتفا نکنیم و سعی کنیم دلایل موافقت یا مخالفت خودمان را توضیح داده و رأی و نظر خودمان را به شکل مستدلی مطرح کنیم. مخالفت یا موافقت زمانی ارزش‌آفرین خواهد بود که «تحلیل» یا «توضیح» کامل‌تری به دور از حرف‌های کلی در قالب کامنت مطرح شود.

از نوشتن کامنت های شخصی و تعارفات غیر ضروری پرهیز کنیم. موضوعات شخصی را با ایمیل یا از طریق ابزارهای دیگر ارتباطی با ارائه دهنده در میان بگذاریم.

درج عبارتها یی مانند به نظر من، بر اساس سلیقه من و … در ابتدای کامنت، آن را حرفه ای تر می کند. زیرا نظر هر شخص با دیگری  متفاوت است و کامنت ما می تواند از دیدگاه  دیگران درست یا نادرست باشد.

هدف از کامنت گذاری به اشتراک گذاشتن تجربه و نظراتمان نسبت به یک دوره یا ایونت است و پاسخ دادن به کامنت دیگران نباید اولویت ما باشد.

نمونه کامنت نامناسب:
  • موافقم
  • از شرکت در این دوره پشیمانم
  • مدرس دوره بسیار با سواد است
  • مخالفم
  • دوره بسیار عالی بود .
نمونه کامنت مناسب:
  • قابلیت انتقال مطلب خوب، متعهد بودن به زمان بندی و تسلط بالا به محتوای دوره از نقاط قوت مدرس این دوره بود. بنظرم مدت زمان این دوره کافی نبود و باید بیشتر شود.
  • این دوره را پیشنهاد نمی کنم بدلیل : ۱- فضای آموزشی کوچک و نامناسب ۲- عدم تطابق سرفصل ها با محتوای تدریس شده ، اما از مزیت این مدرس می توان  به برخورد خوبشان اشاره کنم.
آیا تمامی کامنتهای تایید می شوند؟

“دوره ها” در تایید یا عدم تایید کامنت‌ها مختار بوده و به هیچ وجه تعهدی نسبت به تایید کامنت‌ها ندارد. حفظ فضای سالم و سازنده‌ی کامنتها، نخستین اولویت “دوره ها” خواهد بود. کامنت های منتشر شده  نیز با توجه به همین سیاست بازنگری و حذف خواهند شد. 

 چگونه در یک دوره آموزشی شرکت کنیم؟

چگونه بعد از شرکت در یک دوره محتویات آن را (شامل جزوه، فیلم و … ) مشاهده نماییم؟

چگونه در کلاس های آنلاین شرکت کنیم؟

اتاق فرار